Nejčastější otázky

Jestliže jste se rozhodli na své akci postavit partystan, altán či jiné stanové zastřešení má pro Vás náš tým PSO několik dobrých rad, které  zcela jistě napomohou zdárnému průběhu Vaší akce.

Tímto rovněž  odpovídáme na vaše nejčastější dotazy jako například :

Otázka:
Kolik metrů čtverečních plochy stanu potřebuji  pro určitý počet osob?
Odpověď: 


Velikost plochy závisí hlavně na počtu osob, které chcete do partystanu umístit. Je nutné vědět, zda-li budou  Vaší hosté pouze procházet (mobilní galerie, předváděcí veletržní akce) nebo je chcete všechny usadit. Dále je nutno vědět k jakému účelu se partystan staví . Jestli v něm bude rovněž catering, hudební a taneční produkce atd.
PSO radí:
Pro představu, jak velký partystan potřebujete, je zde jednoduchý výpočet :
1 osoba  v průchozím stanu = cca 1m2
(například  pro 50 osob je zapotřebí stan o min 50m2)
1 sedící osoba v partystanu s cateringem a tanečním parketem = 1,5 – 2 m2
(pro 50 osob budete potřebovat plochu 75 – 100m2)
1 2 3

Otázka:
Jaký zvolit nejvhodnější terén pro stavbu partystanu?
Odpověď: 


Pro umístění stanu vždy vyhledejte rovný nepodmáčený terén.
Partystan může stát na čerstvě posečeném hustém trávníku, asfaltu, betonu, zámkové dlažbě…
Profesionální  firma  si však poradí  i s nezatravněnou plochou vybudováním dřevěné podlahy pod stan (viz. foto).
PSO radí:
Nejlepší verze je vždy partystan s podlahou. Takto postavený partystan odolá nepřízni počasí nejlépe, hlavně co se týče podmáčení terénu pod stanem.
Máte-li však dobře odvodněnou plochu, je výhodnější (hlavně cenově) postavit partystan bez podlahy (krásně posečený hustý trávník nebo pěkná dlažba dřevěnou podlahu bezproblémově nahradí).
4 5 6

Otázka:
Jaký partystan vybrat?
Odpověď: 


Vybírejte vždy kvalitní partystan splňující bezpečnostní normy EU.

Levným náhradám partystanů a altánů z daleké Asie většinou chybí zavětrování a jejich konstrukce je velmi subtilní (obr. 1, 2). Rovněž i voděodolnost povrchového materiálů těchto stanů je omezená.

Při použití takovéhoto stanu se Vám může stát, že váš stan při nepřízni počasí jednoduše odletí k sousedům a přinejmenším poškodí „jen nějaké to auto“.
obr. 1 obr. 2
PSO radí:
Vždy volte partystan splňující normy EU. Partystan by měl být z robustní hliníkové nebo ocelové konstrukce a materiál opláštění by měl mít sníženou hořlavost (norma DIN 4102 B1) a  gramáž 650 g/m².

PARTYSTANY Ostrava Vám v tomto ohledu nabídnou vždy kvalitní partystany s profesionálním servisem.
9 10 11

Otázka:
Jakou vybrat firmu poskytující stavbu a pronájem partystanů?
Odpověď: 


Pro stavbu partystanu vždy vyhledejte firmu s kvalitními a komplexními službami (nejlépe s několikaletou praxí v oboru), která Vám partystan nejen bezpečně postaví, ale i vybaví vším potřebným (nábytek, osvětlení, ozvučení, dekorace…).
PSO radí:


Kvalitní firma se vždy snaží přinést pro zákazníka něco nového, neokoukaného, s neustálou snahou inovovat své služby.
Spolehlivost, solidnost, kvalitní zázemí, servis a rychlá reakce na poptávku by měly být samozřejmostí.
12 13 14

1) Vždy si předem nechejte vypracovat konečnou cenovou kalkulaci.
Některé lákavé cenové nabídky (balíčky) mnohdy nejsou konečnou finální cenou a při konečném vyúčtování nejsou zdaleka tak výhodné.

2) Při složitějších stavbách a kombinacích více stanů si nechte vypracovat 3D vizualizaci. Jenom tak budete mít reálnou představu o následném rozmístění nábytku a další techniky.
15 16 17

3) Pokud to je možné, tak si vždy s předstihem sjednejte obhlídku místa stavby partystanu. Kvalitní agentura by toto měla navrhnout sama.

4) Sjednat si termín stavby partystanu s dostatečným předstihem, nejlépe 1 kalendářní mesíc předem. V plné sezóně cca od 1.4. do 30.10. se může stát, že některé termíny jsou již obsazeny i půl roku dopředu.


Tým PSO se těší na spolupráci s Vámi. Na Vaše podněty a dotazy rádi odpovíme na telefonních číslech +420 777 037 368, +420 608 701 301 nebo využijte našeho objednávkového formuláře.